א-לה כפר גליון מרץ 177 | מקווה בשיטת הסלאמי?

מקווה בשיטת הסלאמי?

חזרה לחדשות  
   

שוב בוצעו עבודות חפירה במרכז המסחרי, לדברי ראש המועצה בניסיון להמשיך את המקווה, ושוב הוצא צו הפסקת עבודה. הנהלת המרכז: רק סידרנו מפולת קטנה

עידוא דגן

האם ניסה בעל המרכז המסחרי לחדש את העבודות להקמת המקווה הפרטי? ראש המועצה וחבר המועצה יעקב זיו משוכנעים שכן, בעוד הנהלת המרכז טוענת כי אין שום כוונה כזו.
לפני כחודש, בשעות הבוקר המוקדמות, עבד מחפרון במתחם המרכז המסחרי, ממש מתחת לחלונו של ראש המועצה. לטענת חבר המועצה (אופק) יעקב זיו, המחפרון חפר בור מעל תקרת הבטון של המקווה הבלתי גמור וגם פרץ את תקרת הבטון. העבודה נעשתה בסמיכות למיכל גז וקווי גז תת קרקעיים וסיכנה את משרדי המועצה.
ראש המועצה, סיון יחיאלי, שתשומת ליבו הוסבה לפעילות, הפעיל את המשטרה שהוציאה צו הפסקת עבודה בתיאום עם הוועדה במעונה. כזכור, במהלך מערכת הבחירות, לפני יותר משנה, הצליח יחיאלי להוציא צו להפסקת עבודה במקום, מהלך שכנראה השתלם לו בקלפיות וגם אכן מנע את המשך העבודה.
יחיאלי השבוע: "יום אחד הם הביאו באגר (מחפרון) לביצוע עבודות במקום, בתקרה מלמעלה. ברגע שהגעתי למועצה וראיתי את זה, לקח פחות משעה והבאגר הפסיק לעבוד. הגשנו תלונה למשטרה והיא תחקור למה הפרו את הצו הזה. אגב, מדובר בצו בית משפט. צו מנהלי גם אני יכול להוציא, אבל הפרתו לא נחשבת כעבירה פלילית".
יעקב זיו: "בנאדם הולך ובונה בלי רישיון בנייה ומצפצף על כל העולם. זה אותו דבר אם אני הייתי הולך להציב איזה מונומנט באמצע אחת הכיכרות, סתם, כי בא לי. זה לא קשור לדעת הקהל ביישוב בנוגע למקווה. צריך להיות חוק, אתה לא יכול לקחת את החוק לידיך, לעשות מה שאתה רוצה. זה מה שעושים בעלי המרכז המסחרי ואת החוק יש לאכוף. בכל פעם שהתבצעו עבודות במקום, בניית המקווה התקדמה עוד שלב, ולא הורסים את מה שהספיקו לבנות. בסוף מקווה יושלם למרות הצווים". לדברי זיו, הצו האחרון הוא החמישי במספר במהלך השנה האחרונה.
המרכז המסחרי נמצא בבעלותו של איש העסקים רמו (רחמים) בן שושן. גדעון אלמקייס, מנהל המרכז המסחרי, מסר השבוע ל"א-לה כפר": "לא קרה כלום. לא נמאס לכם מהסיפור הזה? לא התחלנו בשום עבודות פיתוח. בסך הכל סידרנו איזה מפולת שהייתה במקום וזהו. לא מתעסקים עם זה יותר. אמרו לנו לא בונים, אנחנו לא בונים. מזמן עצרנו את העבודות על הסיפור הזה. באמת יש דברים יותר חשובים לכתוב עליהם מאשר רכילות וקשקושים".


בתמונה:
אזור החפירה. "בכל פעם הבנייה מתקדמת עוד שלב"
צילום: עידוא דגן

 
   

חזרה לחדשות