א-לה כפר גליון מרץ 177 | סדר שיהיה פה

סדר שיהיה פה. פעמיים

חזרה לחדשות  
   

ביוזמתם של חברי סיעת אופק מארגנת המועצה ליל סדר ציבורי כהלכתו באולם האירועים. בשש השנים האחרונות התקיים שם ליל הסדר של עמיחי מרינובסקי, שהשנה נודד למסעדת שיינפלד

עידוא דגן

מה השתנה הלילה הזה? המועצה המקומית החליטה השנה לארגן סדר פסח כהלכתו, שיתקיים באולם האירועים. בשש השנים האחרונות ערכו את הסדר הציבורי אנשי חב"ד ביישוב, בראשות הרב עמיחי מרינובסקי, כשגם סדרים אלו התקיימו באולם האירועים. מרינובסקי עורך השנה את הסדר הציבורי שלו במסעדת שיינפלד.ליל הסדר של המועצה הוא יוזמה של מאיר גרינפלד ויעקב זיו, חברי סיעת אופק במועצה. הסדר ינוהל על ידי הרב יגאל כספי, מנהל בית חב"ד במעלות. הארוחה תסופק על ידי ספק מורשה בכשרות בד"ץ, ללא חשש קטניות. הרשמה ותשלום מראש אצל תושיה סוחריאנו במועצה עד ה-16.3. המחיר לסועד הוא תחרותי: המועצה תגבה רק 85 שקלים לסועד, החל מגיל 5. לדברי תושיה, האירוע יתקיים רק אם יירשמו אליו מספר משתתפים מינימלי. לדבריה מספר תושבים כבר נרשמו.
מאיר גרינפלד, חבר סיעת אופק, מספר על היוזמה: "המועצה הקודמת הייתה אדישה לכל נושא חגי ישראל. המועצה הזאת חושבת שזה חלק מהנושאים שקהילה צריכה לקיים, כולל האירועים בחנוכה, וגם סדר ציבורי בפסח".
הרעיון מאחורי סדרים ציבוריים הוא מתן אפשרות לכל תושב לחגוג את הסדר במחיר נוח. באקלים השורר היום בכפר ורדים, יש גם מעבר לזה. גרינפלד: "עד היום הייתה יוזמה פרטית. עמיחי מרינובסקי הוא אדם פרטי, והוא גם לא פועל בשם חב"ד כי חב"ד לא מכירה בו, למעט אולי זרם בחב"ד. האיש מעורר התנגדות מאוד גדולה, והרבה אנשים בכפר שתכננו לחגוג במשותף אמרו שאיתו הם לא רוצים לחגוג. זו עוד סיבה שיזמנו ליל סדר, כי אם ליל הסדר היה סוחף את כל מי שרוצה לחגוג באופן ציבורי המועצה לא הייתה מתעסקת עם זה".
-אתה מתכוון להיות בסדר הזה?
"עוד לא החלטתי, אבל יעקב זיו מסיעת אופק הודיע שישתתף".
את עמיחי מרינובסקי תפסתי בשיא ההכנות לקראת הסדר במיקומו החדש. מרינובסקי: "זו השנה השישית שאנחנו עורכים סדר בכפר. תמיד ערכנו אותו באולם האירועים, והשנה כנראה נחגוג באווירה מיוחדת במסעדת שיינפלד. בדרך כלל כולם שרים ביחד, יש חיפוש אפיקומן מסורתי והאווירה כיפית וחביבה. אנחנו מקפידים שגם הסעודה תהיה ברמה גבוהה".
למרות התחרות מצד המועצה, נותרו המחירים של מרינובסקי על כנם, 100 שקלים למשתתף מעל גיל חמש. את הסדר ינהלו מרינובסקי ואברך נוסף. לדברי מרינובסקי, כבר עתה רשומים לסדר שלו 30 משתתפים.
-מה דעתך על יוזמת המועצה לערוך השנה סדר פסח נפרד באולם האירועים?
"אני מאוד שמח שביישוב כמו כפר ורדים מתקיימים כל כך הרבה סדרים".


בתמונה:
מאיר גרינפלד. "אנשים לא רוצים לחגוג עם מרינובסקי"

 
   

חזרה לחדשות