א-לה כפר גיליון מאי 180 | לומדים להיות הורים

לומדים להיות הורים


במשכ"ל תיפתח סדנת "מנהיגות הורית", ולפניה שלוש "טעימות" במחיר סמלי

"הורות אינה מולדת – הורות נרכשת". זהו המוטו המלווה סדנה להורים שתיפתח במשכ"ל ותועבר בספרייה.
את הסדנה יעבירו נעה כהנא, פסיכולוגית שיקומית קלינית ואם לשלושה ילדים, והדס בר לוי, עובדת סוציאלית קלינית. להיות הורה הפך בשנים האחרונות לתפקיד מורכב ומאתגר, מסבירות השתים. לפני כ-25 שנים הגיע עידן זכויות הילד: הילד וצרכיו הושמו במרכז, האלימות כלפי ילדים נאסרה לחלוטין ונוצרה מתירנות גדולה בחינוך ילדים. ההורה איבד מסמכותו והרגיש חסר אונים. הורים רבים שואלים איך לחנך? מה עושים כשהילד מסרב להקשיב? רוב הורים נוקטים בשתי גישות: עומדים על דעתם בעיקשות, ומנגד מרימים ידיים ומוותרים כדי להשיג "שקט תעשייתי".
גישה המספקת לילדים את המרכיבים החשובים ביותר לגידולם הינה גישה המשלבת התייחסות הורית תקיפה וחד משמעית כלפי הילדים, יחד עם חום, תמיכה, כבוד לילד והכרה בצרכיו. מנהיגות הורית, מסבירות השתיים, היא יכולתם של ההורים להוביל את ילדיהם לעבר המטרה הראויה, ולהניעם לבצע מטלות ומשימות שלא תמיד ירצו בהן, ללא אמצעי כפיה או תוך שימוש מזערי בהם.
הסדנאות מיועדות להורים לילדי הגנים ובית הספר היסודי.
במסגרת משכ"ל מוצעת כיום קבוצת טעימה בת שלושה מפגשים, שיתקיימו בספרייה במחיר סמלי של 20 שקלים למפגש, או 50 לנרשמים לשלושת המפגשים. בעקבות סדנת ה"טעימות" תיפתח הרשמה לסדנה מלאה של 12 מפגשים שתעסוק במגוון נושאים.

ההרשמה במשכ"ל טל' 04-9573970, או דוא"ל [email protected].

 
   

 

חזרה לחדשות