א-לה כפר גיליון מאי 180 | היו או לא היו?

היו או לא היו?


מתנגדי עמיחי מרינובסקי טוענים כי אף ילד חילוני לא השתתף בתהלוכת ל"ג בעומר של חב"ד. מרינובסקי מתעקש: היו גם חילוניים

עידוא דגן

כמו בכל השנים האחרונות, גם השנה ארגן בית חב"ד בכפר ורדים בראשות עמיחי מרינובסקי תהלוכה חגיגית בל"ג בעומר, כשהזמנות חולקו בכל תיבות הדואר ביישוב. לקראת התהלוכה ניסו מתנגדי מרינובסקי האנונימיים לארגן הפגנת נגד באמצעות הפצת דואר אלקטרוני, אך הפגנה שכזו לא התקיימה בסופו של דבר. פעילות שהייתה מתוכננת להתקיים ב"חוות עץ הזית" בוטלה, והועברה לאגם מונפורט במעלות.
כ-60 ילדים והורים צעדו מצומת המפה עד מרכז "יד ביד", אוחזים שלטים ברוח החג ושרים, כשהתהלוכה מלווה בשתי ניידות משטרה מתחנת מעונה. בנקודת הסיום עלו המשתתפים על אוטובוס שהסיע אותם לפעילויות כיף במתחם "העולם המופלא" שבאגם מונפורט, פעילות שכללה מתנפחים, רכיבה על סוסים ועוד.
בתחילה היה אמור האירוע להיערך בחוות הסוסים "עץ הזית" אך לטענת מספר חברי מעוצה מנהלי החווה ביטלו את השתתפותם בשל לחצים שהופעלו עליהם על ידי תושבים מהכפר, שאף איימו בחרם צרכנים. לטענת הרב מרינובסקי השינוי של הרגע האחרון היה יוזמה שלו, ונבע מתנאי מזג האוויר שחייבו פעילות במקום סגור.
הודעות המייל האנונימיות ביקרו את מרינובסקי, אך חלק מהאינפורמציה שנכללה בהן לא הייתה מדויקת: "לאחר שלא התאפשר למרינובסקי לערוך את ההפנינג הגדול בחוות הסוסים, הוא החליט על דעת עצמו להעבירו, בצורה פיראטית, לשטח אגם מונפורט במעלות. בוודאי אין לו כיסוי בטיחותי, והם אינם אחראים לכל דבר שיקרה שם. לא רק שמרינובסקי מפתה את ילדינו בממתקים ומתנפחים, הוא גם מסכן אותם. לא נשלח את ילדינו לפעילות המיסיונרית של החרדי הזה מחב"ד!".
כאמור, התהלוכה התקיימה בליווי משטרתי ויום הכיף התקיים במתחם מסודר ומוכר. מפגינים נגד התהלוכה לא הגיעו, אך חילוניים אכן לא השתתפו בה. מתנגדי מרינובסקי רואים בכך הצלחה. במייל שהפיץ חבר המועצה מאיר גרינפלד הוא כותב: "למרות ההשקעה הגדולה בניסיון לפתות את ילדי כפר ורדים, לא הגיע אפילו ילד אחד מהמתחנכים במערכת החינוך הממלכתי בכפר. זו תעודת כבוד לתושבי הכפר".
מרינובסקי: "השנה הייתה התהלוכה הגדולה ביותר מהשנים האחרונות, וזה היה מעורב גם עם חילוניים. חוות הסוסים לא חזרה בה. הפעילות התקיימה באישור המשטרה, והניידות נשלחו על דעת המשטרה בגלל ההתראות על ההפגנה".

בתמונה: התהלוכה. כולם רואים בה הצלחה

 
   

 

חזרה לחדשות