א-לה כפר גיליון מאי 180 | זזים ומתרחבים

זזים ומתרחבים

המרכז הרפואי כפר ורדים של אבי וד"ר אירנה אדיר עובר מקום בפעם השנייה, משלש את שטחו ומוסיף שורה של שירותים כולל חדר ניתוח לניתוחים בהרדמה מקומית

עידוא דגן

בפעם השנייה מאז שקם לפני ארבע שנים עובר המרכז הרפואי כפר ורדים מקום. סיבת המעבר: הצורך בהתרחבות.
המרכז הרפואי כפר ורדים הוא מרפאת רופאים מומחים שהוקמה לפני ארבע שנים על ידי אבי וד"ר אירנה אדיר, ומשרת את מבוטחי קופות החולים מכבי ומאוחדת. בנוסף מציע המרכז שירותי רפואה פרטית. הם התחילו במרכז המסחרי, עברו לפני כשנה וחצי למרכז "יד ביד בגליל", ובשבועות הקרובים יעברו לאזור התעשייה של תרשיחא על גבול כפר ורדים. המקום החדש יכלול 350 מ"ר לעומת 120 כיום, כשהגידול בשטח ילווה בהוספת שירותים רפואיים רבים.
מנהל המרכז, אבי אדיר: "הייתה לנו תכנית לבנות מרכז רפואי בכפר, אבל זה לא התקדם. לכן החלטנו לעבור לחלל שהיה כבר זמין, וממוקם בסך הכל במרחק של 100 מטר ממיקומנו הנוכחי".
שירותי הרפואה הניתנים כיום כוללים שירותי רפואה ראשונית כמו רפואת משפחה, רפואה פנימית, רפואת ילדים ואחות קהילתית; וכן רפואה מקצועית, שירותים של רפואה אסתטית שלא במסגרת הקופה באחריות רופאת עור, שירותי כירורגיה מרופא כירורג כולל פרוקטולוגיה ועוד. במרפאה החדשה יתווספו בעתיד רופא אורטופד ורופא אנדוקרנולוג לבעיות סכרת ועוד. פרט לכך יש שירותים של רופאה פסיכיאטרית ושירותי רפואת נשים. במרפאה החדשה הם מעוניינים להרחיב את רפואת הנשים גם לטיפת חלב, מחלקה חדשה רק למבוטחי קופת חולים מאוחדת. אבי: "כך נוכל ללוות את הנשים מההיריון, דרך הלידה, מעקב, טיפת חלב, ולקשור את זה עם עוד תוכנית עתידית להתפתחות הילד יחד עם רופאת הילדים".
שירות ייחודי נוסף שייפתח יהיה מרפאת כאב. "המרפאה תנוהל על ידי נוירולוג, ובמסגרת זו הוא ייתן גם טיפולים אלטרנטיביים כמו דיקור סיני, טיפול באמצעות מגנטים וכן טיפולים בשיטת מתקדמות נוספות", מוסר אבי.

- מה לגבי ניתוחים?

"בעתיד נפתח חדר ניתוח קטן. במקביל נקלוט רופא כירורג ורופאת עור, המוסמכים לבצע ניתוחים בהרדמה מקומית. אני מדבר כמובן על ניתוחים קטנים כמו ציפורן חודרנית, הסרת שומות וכיוצא באלו. גם בתחום האסתטיקה אנחנו מבצעים הזרקת בוטוקס ורסטילן, פיליניג רפואי עמוק ועוד".
כל הרופאים במרכז הרפואי נותנים שירות למבוטחי מכבי ומאוחדת. רופאת העור נותנת שירות גם למבוטחי לאומית. אבי: "אנחנו מקבלים הרבה מכתבים ופניות של מטופלים שאומרים לנו שהקמת המרכז הרפואי פתרה להם הרבה בעיות. אני מאמין שעשינו כאן מהפכת שירות בתחום רפואת המומחים, שכיום נמצאת קרוב מאוד לבית, שינינו את הרגלי הצריכה ושיפרנו את איכות החיים בכפר ורדים ובסביבה".

בתמונה: אבי וד"ר אירנה אדיר. בתכנית: טיפת חלב

 
   

 

חזרה לחדשות