א-לה כפר גיליון מאי 180 | הכסף הוחזר אחרי חצי שנה

הכסף הוחזר אחרי חצי שנה


חניכים בשבט "עפר" שילמו בחודש אוקטובר על נסיעה לעצרת לזכר יצחק רבין. הנסיעה בוטלה, אך רק אחרי חצי שנה והתעקשות של אם לחניכה, הוחזר הכסף לחניכים בצורה מסודרת

עידוא דגן

כמה זמן לוקח להחזיר לחניכים כסף ששילמו על פעילות שלא יצאה אל הפועל? במקרה של שבט עפר והעצרת לזכר ראש הממשלה יצחק רבין, זה לקח יותר מחצי שנה.
את הנושא עוררה כרמל בבלי, אמא לחניכה בשבט, שמספרת: "בחודש אוקטובר אורגנה נסיעת חניכים מהשכב"ג (שכבה בוגרת) לעצרת זיכרון ליצחק רבין. נאספו מההורים 60 שקלים, 35 עבור העצרת ועוד 25 להפתעה. הנסיעה לא התקיימה, אולם הכספים לא הוחזרו. בתחילת פברואר פניתי למרכז השבט, שהביע פליאה וטען שכל מי שפנה אליו קיבל, וכי הכסף אצלו במגירה. ביקשתי מבתי שתבדוק עם חברותיה, והסתבר שאף אחת לא קיבלה כל כסף בחזרה. בפעולה שאחרי אותה שיחה הגיע המדריך שלה ונתן לה 15 שקלים. לשאלתי מאוחר יותר איפה עוד 20 היא לא ידעה להשיב. בפעולה שלאחר מכן ביתי דיברה בהנחייתי עם המדריך וביקשה את 20 השקלים החסרים, וזה אמר שמיד יביא ואז פתאום עוד ילדים ביקשו את כספם והעסק נעצר".
כרמל פנתה בנושא גם לראש השבט מנחם מרגוליס, ולדבריה הוא השיב לה כי למרות קריאות חוזרות ונשנות, הילדים לא באו לקחת את הכסף. הוא אף הציע, מספרת כרמל, שההורים יעשו בדק בית לגבי ההתייחסות המזלזלת של הילדים שלהם לכסף.
בעקבות פניותיה לגורמים השונים בשבט, התברר לכרמל כי אין בשבט ועד הורים, נושא שלדבריה דורש פתרון.
ראש השבט, מנחם מרגוליס, אומר בתגובה: "אנחנו מודעים לתלונתה של כרמל בבלי, ואכן בצענו בדיקה לברור העניין. ביום רביעי האחרון הינו אמורים להיפגש איתה ולהציג בפניה את השתלשלות הדברים, ולצערי כרמל לא יכלה להגיע והפגישה נדחתה. לא נראה לי ראוי שנמסור את תשובתנו לעיתון לפני שנציג את הדברים בפניה.
"כדי שדבריי לא יובנו שלא כהלכה, ברצוני להדגיש שאנחנו אחראים לכל מה שקורה בשבט, אף אחד לא מנסה להתחמק מלתת תשובות ואין בכוונת מישהו להתעשר על גבם של החניכים. אשמח להעביר את תוצאות הבירור שנעשה כדי שתוכל לפרסם אותו, אחרי שנפגוש את כרמל. עשינו כבר בירור, נעשתה בדיקה ויש גם תשובות, וגם הכסף חולק (במהלך השבת האחרונה, ה-8 במאי). אני מתכוון לעדכן את כרמל בשבוע הקרוב".
גם את התייחסותו לנושא ועד ההורים, מתעקש מרגוליס לשמור לפגישה עם האם המתלוננת, ורק לאחר מכן למסור אותה לציבור.

בתמונה: מנחם מרגוליס. עשינו בירור ויש תשובות

 
   

 

חזרה לחדשות