א-לה כפר גיליון מאי 180 | ורדה

ורדה

במהלך ישיבת המועצה האחרונה הזמין ראש המועצה את נציגי מועצת הנוער להצטרף אל שולחן המועצה לצד החברים. כולם כמובן נורא שמחו, רק שהיה קצת קשה להזיז את חברי המועצה מכיסאותיהם לצורך העניין. אין מה לומר, נבחרנו לומדים להיות פוליטיקאים.

את טקס יום העצמאות הנחה זאב דוידוביץ' בחן רב ובמקצוענות מעוררת התפעלות. את הקהל הרב שגדש את מדשאת הקאנטרי כינה בהטעמה "משפחת כפר ורדים", ואחרי שזכה למחיאות כפיים הוסיף: "אמרו לי שיש איזה עיתונאית שהתלוננה שאין בספר הטלפונים את משפחת כפר ורדים. אז היא בטח חיפשה בספר הטלפונים של מעיליא".

ורדה ממשיכה לזוז בחוסר נחת למשמע הביטוי משפחת כפר ורדים, אבל הפעם היא לא רוצה להתווכח, רק לבקש שתי בקשות: אם כבר נכנסים בה, אז בבקשה לתת קרדיט, ושהבדיחה על חשבונה תהיה קצת יותר מוצלחת.

מה שכן, אחרי הנגלה הראשונה של הזיקוקים דוידוביץ' חזר לעצמו כשבישר שיהיו עוד, והרגיע: "בינתיים פוצצו רק את הארנונה של רחוב מירון".

ועוד קצת יום עצמאות. המופע המרכזי היה של משה להב והטיש הגדול, ששרו שירי ארץ ישראל, ותוך דקות סחפו רבים בקהל לריקודים סוערים, שירה מעומק הלב והתמסרות טוטאלית לאמן. מה שמפתיע, זה שרבים מהנסחפים הללו, איך נאמר, לא מוכרים בכפר כמובילים חברתיים. יותר נכון לומר לא מוכרים בכפר בכלל. מתברר שאלו חבר'ה שמלווים את הטיש בכל ההופעות, ובאופן ספונטני מאורגן "מרימים את הקהל".

נכון, היוונים עוברים עכשיו משבר כלכלי. אבל כמה נורא יכול להיות המצב שלהם כשלמנהיג העובדים שם קוראים ספירוס פאפאספירוס? זה אמיתי לגמרי, ומנצח בנקודות את ראש הממשלה שהיה להם פעם, שקראו לו אנדריאס פפנדריאו.

ורדה שמעה שבקונדיטוריה דולסה סוגרים את הבסטה ממש מאוחר בלילה, לפעמים אפילו באחת בלילה, שזה חמש שעות אחרי שורדה הולכת לישון (אם היא לא מתפרעת ורואה מבט). בירור קצר העלה שעכשיו יש להם סניף גם בכרמיאל, ורעות פרי צריכה להכין הרבה יותר גלידה ועוגות ושאר מתוקים. למי שדואג, הילד רפאל הולך לישון בערך יחד עם ורדה.

רשת שופרסל הכריזה על תחרות בין כל סניפיה: מי מצרף הכי הרבה לקוחות חדשים באמצעות כרטיס האשראי של השופרסל. סניף כפר ורדים זכה מקום ראשון. ניב, מנהל הסניף, יטוס לסין וזיוה, קופאית ראשית, תטוס לכרתים. ציניקנים יאמרו שזה כי אנחנו הכי פראיירים, אבל ורדה מעדיפה לעשות קולות של עוגייה ולהכריז: גאווה כפרית.

לפני שבועיים התקיימה צעדת כפר ורדים, שנערכה בשיתוף כסרא וכללה מופעי פולקלור דרוזים בנקודת הסיום. יקיר ורדה, בן עמי מוסק, צילם כהרגלו בקודש את הצעדה מרגע הזינוק ועד למופעי הסיום. איכשהו יצא שיש לו 100 תמונות כלליות של פעילות, צעידה, חיבוקים וכאלה, ועוד 100 תמונות של רקדניות הדבקה החינניות של כסרא. בן עמי, יש הסבר? "כל אחד והמשחקים שלו".

המוזיאון הפתוח בתפן אירח קבוצה של 25 תיירים ממספר מדינות בעולם, כולם דוברי גרמנית. אז במוזיאון ליהדות דוברת גרמנית לא הייתה להם שום בעיית הבנה, רק שאחרי זה הם ביקרו במפעל הסבונים של סבתא ג'מילה. אירח אותם פואד חיר, בנה של ג'מילה. הקומוניקט לא מפרט באיזה שפה התנהלה השיחה, אבל לפי התמונה נראה שפואד מדבר גרמנית שוטפת.

גם צוות בית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב הגיעו למוזיאון תפן במסגרת יום גיבוש. איכשהו, כשאלה מגיעים אף אחד לא מעז לחייך. רק האורחים עצמם הרגישו בבית כשביקרו בסדנה האינטראקטיבית "זרעים של פלסטיק", ובמסגרת הפעילות התבקשו ללבוש חלוקים לבנים.

אייטם שהועבר לורדה מדסק הספורט, והיא מעריכה שחלק מקוראיה הגברים יבינו: קרוב ל-100 אוהדים הגיעו לעודד את קבוצת הנוער של הכפר בכדורסל במשחקה האחרון. וזה קרה למרות שממש במקביל שודר בטלוויזיה משחק העונה בין מכבי חיפה להפועל תל אביב.

ועוד ספורט. ביום שישי שעבר התקיימו משחקי כדורגל בין תלמידי החוג של ההורים המתנדבים בהנהגת לויד אפטר לבין קבוצות מבית הספר היסודי בחורפיש. אחרי המשחקים הייתה חגיגה משותפת עם כיבוד וסחבקייה. ומה במשחקים עצמם? בכל המשחקים ניצחו החבר'ה של חורפיש, ורק כיתות ב' של כפר ורדים הצליחו לנצח. גאווה כפרית.

ובעניין הספורט, ורדה מאחלת לכל האתלטים של כפר ורדים והסביבה הצלחה במרתון תל אביב שמתקיים בשישי הנוכחי, ובטריאתלון עמק הירדן שמתקיים בשבת הבאה, ולכל האתלטיות שישתתפו בטריאתלון הנשים בהרצליה בשבת בעוד שבועיים.

וואלה, ורדה עייפה אחרי כל הספורט הזה, אז במדור הקבוע המתחלף שלה היא מביאה את ביטוי החודש, שלקוח היישר מתוך ילקוט הכזבים המיתולוגי היצא לאחרונה במהדורה מחודשת ומופלאה עם איורים והסברים של דני קרמן. טוב, טוב, הנה הביטוי: היה לו איתי ריב ודברים.

ולסיום, מזל טוב ליעל שטרן, הבוסית הקשוחה של ורדה, שגם חגגה השבוע 40, גם נלקחה בהפתעה על ידי שרגא שלה ל-10 ימים בתאילנד, וגם תשתתף בטריאתלון הנשים מלפני שני אייטמים.

שבת שלום.


תמונות:

זאב דוידוביץ מנחה

הארנונה של רחוב מירון

רקדניות הדבקה של כסרא
צילום: בן עמי מוסק

פואד ח'יר ודוברי הגרמנית
צילום: רינת בלסון

צוות בית הספר לרפואת שיניים
צילום: ללה מנדלבאום

 

 
   

 

חזרה לורדה ומדורים