א-לה כפר גליון 192. פסח | ורדה

ורדה

בבירה מלכה שבקיבוץ יחיעם פצחו במסורת חביבה, קבלות שבת שמתקיימות פעם בחודש בצהרי שישי, עם מופע חינמי ובירה בתשלום. בדרך כלל מופיעות שם להקות צעירות, אלא שבפעם האחרונה היה זה הזמר עמיר לב מכליל שבא לפרגן לחברים ונתן וואחד הופעה. צופה נלהב אפילו ניצל פאוזה בין תשואות לשיר, ונאם: עמיר, ראיתי אותך כבר בהרבה מקומות, תמיד אתה טוב, אבל הכי טוב – פה. נחמד.

המבשלה הזאת ממוקמת די עמוק בתוך הקיבוץ. בפיזור, כשהמקורות הנאמנים של ורדה נהגו את דרכם הביתה, נתקלו בשתי טרמפיסטיות עומדות על תיקיהן באמצע הכביש הפנימי של יחיעם עם שלט גדול: TEL AVIV. האופטימיות מעולם לא נראתה טוב יותר.

מכירים את שיבטה? חת'כת חור, נכון? ורדה יודעת שגבר ישראלי הוא לא גבר, אם אין לו לפחות סיפור אחד שמתחיל במילים "פעם נתקעתי בשיבטה....". והכוונה לסיפור אמיתי, כן? לא חארטה. אז לכמה שמיניסטים משבט עפר יש כבר היום סיפור כזה, למרות גילם הצעיר. הנה זה בא.

המרכזים הצעירים של הצופים יצאו לסיור הכנה בדרום לקראת טיול פסח, כשהם נוסעים בשתי מכוניות, אחת מהם הרכב הדנדש של ראש השבט מנחם מרגוליס. בעודם נוסעים לבחון איזה חניון דרום-דרומית לשדה בוקר, הם שומעים רעש מוזר מכיוון המנוע, מבחינים בעשן שעולה ממנו ושמים לב שהמחוג של החום-מנוע תקוע על צבע אדום, וגם האוטו די סירב לנסוע. צירוף המקרים עורר את חשדם, והתברר שצדקו: המנוע לוהט, יש נזילת שמן בלתי ניתנת לאיחוי, והאוטו יזוז רק עם גרר. אז איך הם חזרו לכפר? במונית ספיישל, זה איך.

אותם צופים ארגנו בפורים פורימון יישובי. בין השאר, עשו מתקן חדש בשם "הפל את המדריך", וזה הפרינציפ: מדריך תורן יושב על כסא מעל לבריכת מים, ובאים חניכים ומנסים להפיל סיר עם כדור טניס. נפל הסיר? נפל גם המדריך. אז בא החניך סיון יחיאלי, עצם עין בלתי מכוונת והפיל את הסיר. ומי היה המדריך שנפל למים? הבן של העורך של ורדה. אחרי זה אומרים שהפתגם "אבות אכלו בוסר" זה סתם.

ועדיין צופים. בחזרה מטיול פסח, כשהגיעו האוטובוסים, ירד מרכז השבט אמיתי והחל לרוץ. מנחם מרגוליס קרא לו, אבל אמיתי רץ ורץ ונעצר רק בשירותים של המרכז המסחרי. ההורים מלמלו בינם לבין עצמם אם לא היה לו איפה לעשות פיפי כל השלושה ימים, וורדה מביאה אותה בפרשנות: פיפי דווקא היה לו איפה לעשות.

גדי קלעי מקפה אחר ואשתו בריט חובקים בת חדשה. מזל טוב.

ראש מועצת תפן, ירון קמחי, נראה כשהוא מסתובב על ריינג'ר חדש שהגיע למועצה. אולי ברוח הסלילות הבלתי נגמרות בכבישי תפן.

בקניון CITY CENTER החדש בתרשיחא הייתה פתיחה חגיגית של חנות "ויויאן הכל למסיבה". בחנות יש כל מה שצריך כדי לחגוג, לארח ושיהיה נוח ושמח, כולל מבחר משקאות חריפים. הכיבוד כלל כל מיני תופינים, וגם קוקטייל משובח. כולם התעניינו איך אפשר לקנות אותו ומה צריך לערבב, אבל התברר שדווקא את הקוקטייל חבר מכין לויויאן בהזמנה מיוחדת.

אגודת הספורט עשתה מעין כנס מחזורים של קבוצות הכדורסל לדורותיהן. היו כל מיני טורנירים ובסוף גם טקס. מנהל האגודה, אורי בר צורי, קיבל הפתעה מכמה שחקנים באגודה: חוברת מודפסת הכוללת פנינים שלו, מהסוג שנאמר בפול ווליום ופרצוף סמוק. מה למשל? למשל החידוד הבא: "זאת כל הבעיה שלך, שאתה חושב". אל תרימו גבה, בשביל אנשי ספורט זה הומור לגמרי לא רע.

ענבל כרמי ממכמנים אירגנה ופירגנה לחיילי ומפקדי מינהל אוכלוסיות בצה"ל יום כיף לכבוד פורים. האירוע התקיים ב"דרך התנ"ך אל הטבע" במכמנים, כלומר די קל"ב למפקד היחידה אל"מ רמיז אחמד מפקיעין ולסגניתו רס"ן אביב מרום מקיבוץ כברי. המקום נתרם על ידי מנהליו, רוני רק ומנוח שמלץ. רק שתדעו, היחידה הסודית הזו מטפלת בגיוס בני המיעוטים לצה"ל, ובאותו יום הם עסקו יותר בגיוס לבנה לפיתות לפיתות שאפו בטאבון.

נשיא גואטמלה היקר. אם במקרה אתה קורא את המדור וגם תהית לאן נעלם פתאום המזכיר שלך, שים לב לאייטם שהגיע לורדה: מזכיר נשיא גואטמלה, לואיס ולסקז ובנו, ביקרו במוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן, כחלק מתוכנית טלוויזיה אותה הם מפיקים בנושא פיתוח והשקעות בגואטמלה. נרגעת, כבוד הנשיא?

באזור משגב היה לא מזמן אירוע שנשא את השם "כנס תעשיות קלאסיות לעידוד צמיחתם של מפעלים קטנים". בין השאר היה שם מיכאל שטראוס, שדרש ככה: "לו הוריי היו יודעים שנהיה יצרן החומוס מספר אחת בעולם, הם היו מתהפכים בקברם". נו, אורי בר צורי, יש לך קונקורנציה.

הנטורפת אופיר פוגל מהר חלוץ נבחר בפרויקט "הכי טובים" של עיתון "מעריב" כאחד מהנטורופתים הטובים בארץ. זה מאוד יפה, אבל עדיין, זה רק מעריב.

שבת שלום, פסח שמח, ואל תשכחו מה שמצה יכולה לעולל.

בתמונות:

לב בבירה מלכה

לואיס ולסקז ובנו. צילום- ללה מנדלבאום

הטקס באירוע של אגודת הספורט

בפתיחה של "ויויאן הכל למסיבה"

ירון קמחי והריינג'ר