פנאי - פורטל התיירות של הגליל מערבי

כניסה ללקוחות
צימרים ובתי מלון מסעדות ואירוח אטרקציות ואתרים טיפולים וספא טיולים ומדריכים תרבות ואומנות שופינג ומתנות לקבוצות וארגונים

כדאי לכםמוזאון בית לוחמי הגטאות

ע"ש יצחק קצנלסון למורשת השואה והמרד

בית לוחמי הגטאות מציע למבקר חוויה ערכית ישראלית ייחודית. "הבית" כפי שהוא מכונה על ידי מבקריו הרבים, הוא מוזאון השואה הראשון שהוקם בעולם, מהמובילים בנושאי שימור מורשת השואה, ההתנגדות היהודית והתקומה במדינת ישראל. 
במקום מתוארים מנקודת מבט אותה טרם חווינו פרקים מחיי העם היהודי בשואה באופן המהווה ביטוי לתקומה ולהתחדשות החיים היהודיים במדינת ישראל. בתערוכות השונות מוצגים באמצעים דיגיטאליים מתקדמים אלפי צילומים, תעודות, פריטים, יצירות אומנות וסרטים.  
באגף "יד לילד" מובאים באופן ייחודי – סיפורי הצלתם ותושייתם של ילדים ובני נוער יהודיים בשואה. 
באולם "יזכור" יכול המבקר לגלות חפצים מקוריים מהאוסף המיוחד של ארכיון בית לוחמי הגטאות ומגלריית האומנות המרשימה שלו, השניה בגודלה בעולם מתקופת השואה.  
המוזאון שוכן לצד האקוודוקט העתיק מהתקופה העותומאנית.

חשוב שתדעו

בית לוחמי הגטאות הוא מוזאון השואה הראשון בעולם. למעשה, טכס האזכרה הראשון בבית לוחמי הגטאות היה זה שקבע את יום השואה של מדינת ישראל. ייחודו של המקום אינה רק בראשוניותו, אלא גם בדגש שהוא שם על האופטימיות, התקווה, העמידה וההתמודדות של האדם בתקופת השואה.  
המקום הוקם על ידי ניצולי שואה, חברי מחתרות יהודיות ויוצאי יחידות הפרטיזנים שלחמו בנאצים בעוז נפש. קבוצה זו החליטה כבר ב-1949, בטרם החליטה המדינה על הנצחת השואה, להקים 'בית עדות', שינחיל לדורות הבאים את ערכי האומץ והמאבק של קורבנות השואה, את עוז המרד ואת המאבק בנאצים בימי מלחמת העולם השנייה.  
הדרכה בשפות לקבוצות בתיאום מראש: עברית, אנגלית, צרפתית, רוסית, גרמנית, ספרדית.

המיוחדים שלנו

אולם יזכור, בית עדות ותצפית הנוף, תערוכת יהודי הולנד ומוזאון יד לילד.

שעות פתיחה בשוטף ובחגים

א-ה 9:00-16:00 (כניסה אחרונה ב-15:00), ימי ו' פתוח לקבוצות מוזמנות בלבד. 
סיור מודרך יוצא בשעה 10:00 ובשעה 12:00. 
המוזאון מרחיב את שעות הפתיחה במועדים ובחגים. מומלץ להתעדכן.
יישוב: קיבוץ לוחמי הגטאות
כתובת: ד.נ גליל מערבי 25220
טלפונים: 04-9958080 04-99580935 מחלקת הזמנות
מייל:
אתר:
צור קשר
לאתר המלא 
חזרה לרשימה